Království - Amanda Stevens

12. 2. 2015

Anotace: Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však – na rozdíl od těch prvních dvou věcí – málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu…
Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls – i pravdu o sobě samotné…
Druhý díl z vynikající série Amandy Stevensové o Hřbitovní královně, který doslova uchvátil čtenáře po celém světě.


Amelia má nový úkol. Má odjet do městečka Asher Falls a zrestaurovat místí hřbitov. Na tom by nebylo nic zvláštního, je to přeci jen její práce. Problém je, že už od jejího příjezdu se jí na městečku něco nezdá. Je zvláštně oddělené od zbytku světa a místní obyvatelé jsou hodně uzavření. Neradi vidí, jak někdo cizí strká nos do jejich věcí. Jenomže po tom, co se Amelii pokusí někdo zabít, jí nezbývá nic jiného, než se pustit do malého vyšetřování. Čí duch jí to pronásleduje? Jaký je příběh zatopeného hřbitova? A kdo je pohřbený hluboko v lese v opečovávaném hrobě? 
Druhý díl Okřídlené duše už na mě rozhodně tolik nezapůsobil. Na jednu stranu je to hodně ponurý a mnohem strašidelnější díl, ale zase když se nad tím zamyslím, tak příběh sám není tak napínavý a zajímavý. Ano, dozvíme se víc o Ameliině životě, ale já bych snad vážně radši hledala nějakého dalšího vraha, jako v Okřídlené duši. Amelia se opět dostává do křížku s místními duchy i s dosud živými obyvateli města a opět prožívá osudovou přitažlivost k naprosto nevhodnému muži. Člověk by si skoro myslel, že v jejím životě nic jako normální vztah neexistuje. Vždycky v tom musí být osud a černá magie. No, to už trochu přeháním, ale je to maličko otravné, když se půlka knihy opět točí kolem tajemného muže, od kterého by se naše hrdina měla radši držet dál.
Celkově kniha nebyla špatná, udržela mou pozornost a chvílemi jsem z ní měla husí kůži, takže Amanda opět dostává nějaké ty plusové body. Další díl si přečtu, i kdyby jen proto, že chci vědět, kam se příběh posune a jak to celé dopadne. Mě jenom štve, že ten největší zvrat celého příběhu byl tak naprosto průhledný, že tam ani nemusel být. Stačilo jen naznačit a posunout se dál a ne předstírat, že na čtenáře čeká nějaké obrovské překvapení. Pokud chce Amanda překvapivé zvraty, bude se muset trochu víc snažit. Celkově docela průměr. 

1 komentářů:

Antea řekl(a)...

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné, podělit se se mnou o Tvůj kontakt v Euromediích, jak uvádíš ve videu (http://ohanamon.blogspot.cz/2014/02/spoluprace-s-nakladatelstvimi.html)
Bohužel se mi stále nedaří doručit svůj mail do rukou správné osoby.
Děkuji. Antea.

Okomentovat

Komentář vždycky potěší. Nestyďte se - já nekoušu :)

Blog contents © Ohana's world of pure imagination 2010. Blogger Theme by Nymphont.