Les Misérables

14. 2. 2013

Oficiální text distributora: Když bývalého galejníka Jeana Valjeana propustí na podmínku, netuší, že za zády bude mít jako věčný stín posedlého inspektora Javerta. Ten ctí zásadu, že zloděj zůstane vždy zlodějem a Valjean se zdá být jasným příkladem, zvlášť když pravidla podmínečného propuštění záhy poruší. Jenže Valjeanovi se daří unikat, začne žít pod změněnou identitou, stane se ctihodným občanem a dokonce starostou, jenže ani tehdy není před slídivým Javertem v bezpečí. Po smrti tovární dělnice Fantine, kterou si klade za vinu, se ujme její dcerky Cosette. Společně s ní pak před Zákonem utíká do anonymity francouzské metropole. Tam na ně po pár letech relativního klidu čeká kromě Javerta i další nebezpečí – ulice bobtnající revolucí, kterou připravují mladí kluci. Jeden z nich, Marius, se při letmém setkání zamiluje do dospívající Cosette a ta jeho city opětuje. Kvůli své dceři a jejímu štěstí se Valjean rozhodne riskovat, dokonce se vydá na barikády v předvečer rozhodujícího souboje mezi revolucionáři a armádou, aby z předem prohrané bitvy zachránil Mariuse. Na místě, kde historie napsala jednu ze svých krvavých kapitol, se zároveň odehraje finální souboj mezi ním a Javertem.

Tak od tohohle jsem čekala tedy mnohem víc. Ano, je to silný příběh, krásné písně a skvělí herci, ale to všechno dohromady pořád nebylo dost. Příběh popisovat nebudu, všichni ho známe. Musím říct, že jsem si několikrát pobrečela, což se rozhodně cení. Na druhou stranu ale za sílu toho kterého okamžiku mohly spíš písně než sami herci, kostýmy a scenérie. Jenomže ty písně byly ty staré z divadelních adaptací. A proto mi přijde, že tahle adaptace Bídníků nepřinesla nic tak úžasného a nového. Jenom zopakovala to, co může člověk vidět na nejlepších divadelních scénách a přihodila k tomu trochu bohatší kulisy, aby se člověk nemusel obtěžovat s obrazotvorností. Taky musím říct, že mě hodně zklamal Hugh Jackmann. Zdá se mi, že umí hrát i zpívat rozhodně lépe, než to předvedl v tomhle konkrétním filmu. Nebylo to špatné, to vůbec ne, ale nepřijde mi, že by to bylo až tak úžasné. Přesto ale tyhle krásné písně zanechaly určitý dojem, který mé hodnocení filmu jako celku dost ovlivnil:

2 komentářů:

Rodaw z Knihánkova řekl(a)...

Na ten film se moc těším :)) Miluju ty písničky!! Ty jsou nesmrtelné :)

Anonymní řekl(a)...

Já jsem fandou seriálové verze z roku 2000, protože tam hraje můj oblíbenec John Malkovich :) Než se pustím do téhle, musím přečíst knížku!

Okomentovat

Komentář vždycky potěší. Nestyďte se - já nekoušu :)

Blog contents © Ohana's world of pure imagination 2010. Blogger Theme by Nymphont.