Láska nebeská

19. 12. 2011

Love actually (2003)

Oficiální text distributora: Láska nebeská, nová romantická komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové, nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Od nově jmenovaného ministerského předsedy, který se zamiluje 30 vteřin poté, co vejde do úřadu na Downing Street, až po smolařského prodavače sendvičů, který nemá s dívkami ve Velké Británii prostě štěstí a raději proto odjíždí do Wisconsinu; od spisovatele, který dostal košem a vypaří se do jižní Francie utěšit své bolavé srdce, až po stárnoucí rockovou hvězdu, která se snaží o come-back za každou cenu; od nevěsty, které dělá starosti nejlepší přítel jejího muže, až po ženu, které dělá starosti její manžel; od chlapce, který se zakoukal do nejkrásněší dívky ve škole, až po jeho nevlastního otce, který se zakokukal do Claudie Schiffer. Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné.

Má oblíbená, osobní, vánoční klasika. Bez tohohle filmu se prostě mé předvánoční období neobejde. A zdá se mi, že s každým dalším zhlédnutím je to lepší a lepší. Všechny postavy jsou tak skutečné, tak člověku přirostou k srdci, že vám prostě musí být líto toho chudáka, který se zamiloval do ženy svého nejlepšího kamaráda, a snaží se své pocity potlačit. Nebo té holky, která je tajně zamilovaná do spolupracovníka, a když má konečně naději na úspěch, tak jí to pokazí její postižený bratr. Nebo té manželky, která naprostou náhodou zjistila, že ji její manžel nejspís podvádí. I toho malého chlapečka, který je nešťastně zamilovaný do spolužačky a udělá cokoliv, aby ji získal. A dokonce i toho zoufalce, co se vydá hledat štěstí na jiný kontinent. Ale můj nejoblíbenější pár (i když každodenní realitě nejvíc vzdálený) je ministerský předseda a jeho nejspíš sekretářka a samozřejmě ti dva, kteří se seznámili při zaskakování na natáčení jakéhosi pornofilmu. Spousta roztříštěných příběhů, které se nakonec spojí do jednoho obrovského mišmaše, který spojuje jedna věc. Láska.

A další můj oblíbený aspekt tohohle filmu je fakt, že ne každý příběh skončí šťastně. Čímž se ještě víc přibližuje skutečnému životu. Ale na druhou stranu většina jich i přes vysokou nepravděpodobnost dobře dopadne, což nám věčným snílkům dává novou naději do života. Takže samozřejmě ***** a každoroční opakování. A pro ty, kteří čirou náhodou neznají, nabízím trailer:

0 komentářů:

Okomentovat

Komentář vždycky potěší. Nestyďte se - já nekoušu :)

Blog contents © Ohana's world of pure imagination 2010. Blogger Theme by Nymphont.