New Girl

18. 10. 2012

Popis z CSFD: Jess Day (Zooey Deschanel) je nekonvenční a roztomilá dívka, která po těžkém rozchodu hledá nové bydlení a tak se nastěhuje ke třem svobodným klukům. Coachovi (Damon Wayans Jr.), Schmidtovi (Max Greenfield) a Nickovi (Jake Johnson). Spolu s Jess se stěhuje i její nejlepší kamarádka z dětství Cece (Hannah Simone) a završuje tak prazvláštní pětici. Jess je praštěná, pozitivní ale zranitelná a má důvěru v lidi, i když by možná neměla, stejně dobře se ale cítí ve své kůži. Zvyklá spíše na přátelství dívek, naráží na nečekané nástrahy, které může přátelství s muži přinášet. Zejména v jedné domácnosti. Jak ale vztah pěti přátel pokračuje, uvědomují si, že se navzájem potřebují víc než si mysleli a vytváří tak zábavně dysfunkční rodinku.

V popisu seriálu je jedna chyba. Vlastně dvě. Cece se nikam nestěhuje, jen Jess často navštěvuje v její nové domácnosti. A Coach zmizel po prvním dílu, nahradil ho ovšem jiný spolubydlící, shodou okolností také černoch. Náhoda? Pochybuju.
Každopádně. Jess je praštěná, ráda si zpívá (v každé situaci), má příšerný vkus na muže a do svého šílenství stahuje i své spolubydlící. Schmidt je se sebou trochu moc spokojený a navíc se často chová jako kretén (má i zvláštní zavařovačku, kam musí často dávat své těžce vydělané peníze, když se zrovna zachová jako pitomec před svými kamarády).  Nick je milý kluk, který se ale pořád nemůže přenést přes rozchod se svou přítelkyní a navíc je tak trochu ztracená existence - přerušil studium práv a stal se z něj chudý barman. Winston se většinou moc neprojevuje, ale když už, tak vždy přispěchá s dobrou radou. A bojí se tmy. Příběh je potom hlavně o soužití téhle zvláštní čtveřice lidí a o jejich vztazích.
Na začátek chci říct, že New girl mě docela bavila. Není to nic, u čeho bych se válela smíchy po zemi, ale zasmála jsem se, takže proč ne. Na druhou stranu vývoj všech postav kromě Nicka mě dost zklamal a připadal mi nelogický. Jess pomalu upouští od své šílenosti, Cece se sníží k sexu se Schmidtem, i když ten je větší kretén s každým dílem a jak už jsem říkala, Winston je víceméně páté kolo u vozu, většinou němé. Samozřejmě není to vyloženě špatné, ale pokud uděláte strašnou aféru z toho, jak je Jess praštěná a potom jí tu praštěnost vezmete, neděláte si trochu medvědí službu? Takhle je to nakonec jen tuctová dvacetiminutovka, která sice pobaví, ale v paměti dlouho nezůstane.


0 komentářů:

Okomentovat

Komentář vždycky potěší. Nestyďte se - já nekoušu :)

Blog contents © Ohana's world of pure imagination 2010. Blogger Theme by Nymphont.