Bylo nebylo #13

15. 1. 2012

Má jediná pravidelná rubrika se nám opět vrací. Tentokrát je to nejnovější díl Anity, kterého jsem se nemohla dočkat a s chutí jsem se do něj začetla při první příležitosti.

Laurell K. Hamilton - Obsidiánový motýl

Anotace: V životě Anity Blakeové se vyskytuje hodně netvorů. Někteří z nich jsou lidé. Mezi ně patří i muž jménem Edward, nájemný lovec se specializací na nadpřirozeno. Ten ji požádá, aby mu pomohla vystopovat největší zlo, s jakým se kdy potkala. Cosi, co vraždí, mrzačí a beze stopy mizí do noci. Cosi, čemu se Anita bude muset postavit naprosto sama…
"Jmenuju se Anita Blakeová. Seznamte se prosím s Edwardem... Edward je nájemný vrah. Specializuje se na nestvůry. Upíry, kožoměnce, cokoli si vzpomenete. Jsou takoví jako já, co jedou podle zákona, a pak je Edward, kterého dodržování zákonů a vlastně ani etika nikdy moc nezajímaly. Dává všemu rovnou příležitost. Jsem jeden z mála Edwardových přátel, ale je to jako kamarádit se s ochočeným leopardem. Spává stočený do klubíčka v nohách vaší postele, nechá vás, abyste ho hladili po hlavě, ale stejně vám pořád může kdykoli rozsápat krk…"
První věty: Byla jsem celá od krve, ale naštěstí nebyla moje, takže vše v pořádku. A nejen že to nebyla moje krev, byla zvířecí. Pokud si dněšní noc vyžádá za oběť jen šest kuřat a kozu, dokážu s tím žít.

0 komentářů:

Okomentovat

Komentář vždycky potěší. Nestyďte se - já nekoušu :)

Blog contents © Ohana's world of pure imagination 2010. Blogger Theme by Nymphont.