Day 06: Oblíbená YA kniha

19. 2. 2012

Tohle byla těžší otázka, poněvadž se obávám, že mi stále není úplně jasné, co všechno spadá pod kategorii YA. Ano, mohla bych si to někde najít, ale to je moc práce, takže radši vsadím na jistotu:
 
Maggie Stiefvaterová - Mrazení

Anotace: Romance mezi vlkodlaky. Něžný milostný příběh prodchnutý působivou melancholií a tragikou.
V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší. Sam ví, že přijde rok, kdy už na sebe lidskou podobu nevezme. Jenže ani on ani Grace se s tím nechtějí smířit, ne teď, když se konečně setkali. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby neztratil sám sebe a taky Grace. Protože tentokrát už to bude navždy.

Vyhrálo Mrazení a jsem si docela jistá, že do kategorie YA patří. Tedy nevyhrálo samo Mrazení, ale celá série o vlcích z Mercy Falls. A proč zrovna oni? Líbí se mi ten koncept, nový pohled na vlkodlaky, postavy byly velmi sympatické. Ke konci třetí knihy jsem si už oblíbila skutečně všechny. Nejvíc ale asi Sama. Ty jeho žluté oči. Hmmm.
Každopádně si myslím, že tahle série nezapadne někam do hlubin mé mysli, ale že jednou, až už si nebudu pamatovat každý detail příběhu, se do nich zase pustím. A o to přeci jde. Najít knihu, u které se nemůžete dočkat, až si jí budete moct přečíst znovu a nechat se překvapit, co nového v příběhu najdete. Alespoň já to tak mám.

0 komentářů:

Okomentovat

Komentář vždycky potěší. Nestyďte se - já nekoušu :)

Blog contents © Ohana's world of pure imagination 2010. Blogger Theme by Nymphont.